Crypto Group

NOVINKY & AKTUÁLNÍ INFORMACE

Relativní prosperita může brzy skončit. Rozjíždějící se obchodní válka mezi Spojenými státy a EU hrozí spustit globální ekonomickou krizi. Ta by na Česko dopadla velmi tvrdě, říká ekonom Pavel Kysilka. Česko se podle něj musí urychleně začít chystat i na důsledky vlny nových technologií. "Je to příležitost, ale když k tomu budeme přistupovat jako...

Česká národní banka (ČNB) už dříve bankám doporučila neposkytovat hypotéky nad 90 procent ukazatele LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy), přičemž úvěrů nad 80 procent LTV by měly banky poskytovat méně než 15 procent. Od letošního října by měla začít platit další pravidla.

Čína začne od pátku uplatňovat cla na dovoz zboží ze Spojených států v ročním objemu 34 miliard dolarů (přes 760 miliard Kč). S odvoláním na zdroje obeznámené se situací to ve středu uvedla agentura Reuters. Washington už dříve oznámil, že od pátku začne vybírat clo na dovoz z Číny rovněž v objemu 34 miliard USD.

Čína se začíná zbavovat amerických dluhopisů. V březnu a dubnu byl tento největší věřitel Spojených států jejich čistým prodejcem, když jich v březnu prodal za 4,4 miliardy dolarů (98 miliard korun) a v dubnu za 5,7 miliardy dolarů (127 miliard korun), napsal ve svém internetovém vydání francouzský list Les Echos. Příklad Pekingu podle listu...

Rostoucí rizika ohrožují hospodářský růst eurozóny, uvedla na tiskové konferenci v Lucemburku šéfka Mezinárodního měnového fondu (MFF) Christine Lagardeová. Na prvním místě mezi riziky přitom zmínila stále napjatější situaci v mezinárodním obchodu.

Budoucí makroekonomický vývoj vnímá jako největší riziko pro své podnikání 60 procent společností napříč sektory. Hlavní zdroj obav představuje obchodní válka mezi USA a EU, brexit a nová jednání o Severoamerické dohodě o volném obchodu (NAFTA). Vyplývá to z každoročního průzkumu poradenské společnosti BDO mezi více než 500 představiteli firem po...

Čínské investice ve Spojených státech se kvůli rostoucímu napětí mezi oběma zeměmi za prvních pět měsíců letošního roku snížily meziročně o 92 procent na 1,8 miliardy dolarů (40,1 miliardy korun). To je nejnižší hodnota za sedm let, vyplývá ze studie poradenské společnosti Rhodium Group.

Česká ekonomika vstoupila na pomalejší dráhu a v dalších čtvrtletích bude tempo růstu HDP dále klesat, shodli se analytici. Reagovali tak na páteční zpřesněný odhad Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle kterého ekonomika v letošním 1. čtvrtletí zpomalila meziroční růst na 4,4 procenta z 5,5 procenta v loňském čtvrtém čtvrtletí.

Americké podniky varovaly před riziky, které pro americkou ekonomiku představují cla na dovoz oceli a hliníku, jež Spojené státy zavedly vůči svým obchodním partnerům včetně EU. Píše o tom deník Financial Times. Vysoké ceny oceli podle podniků mohou ohrozit desetitisíce amerických pracovních míst.

Největší německá investiční banka Deutsche Bank má i nadále problémy. Společnost Standard & Poor's (S&P) jí snížila rating na BBB+, což znamená, že má "oslabenou schopnost dostát svým finančním závazkům". V pátek o tom informovala agentura Bloomberg.

Evropská unie, Kanada i Mexiko se budou bránit novým clům na ocel a hliník, která vůči nim od pátku začínají uplatňovat USA. Na seznamu zboží, na něž chce EU uvalit clo, figurují třeba džíny, bourbon či motorky. Na finančních trzích panují obavy z vypuknutí globální obchodní války. Cla na hliník a ocel českou ekonomiku výrazněji nezasáhnou, větší...

Chudoba ve Spojených státech je rozsáhlá a údajně se prohlubuje za vlády Donalda Trumpa, tvrdí zvláštní zpravodaj OSN pro extrémní chudobu a lidská práva Philip Alston. Podle agentury Reuters jsou ale použitá statistická data do roku 2016. I tak toho nicméně vypovídají dost o stavu, v jakém ekonomická situace obyvatel USA v současnosti je.

Princip solidarity mezi členy eurozóny by neměl přeměnit skupinu zemí platících eurem z měnové unie v unii sdílející dluhy. Uvedla to v rozhovoru s listem Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung německá kancléřka Angela Merkelová. Její výrok tak podle agentury Reuters naznačuje, že odpuštění dluhů Itálii není pravděpodobné.

Venezuela odsune změnu v označení nominální hodnoty bankovek problémové domácí měny bolívar o dva měsíce. Tři nuly na bankovkách tak země škrtne od 4. srpna. Venezuela se k tomuto kroku odhodlala kvůli obrovské inflaci a zhoršující se ekonomické krizi.

Při pohledu na uplynulý kvartál poukázala Saxo Bank na tvořící se bubliny na finančních trzích. V nejnovějším výhledu pro druhé čtvrtletí letošního roku chceme upozornit na skutečnost, že se nacházíme na konci cyklu. A ten bude takový, jaký jsme v minulosti ještě nezažili. Geopolitickou scénu budou ovlivňovat nacionalistické programy, které...

Země světa by měly využít nynějších dobrých časů k ozdravení financí. Světovou ekonomiku může v budoucnu ohrozit vysoký globální dluh, který přesáhl 225 procent světového HDP. Varování vydal Mezinárodní měnový fond u příležitosti jarního zasedání ve Washingtonu.

Americký prezident Lyndon B. Johnson vyhlásil před padesáti lety válku chudobě a zbraněmi mu v ní mělo být lepší vzdělávání, systém zdravotní péče a podpora bydlení. Barbara Ehrenreichová na stránkách The Atlantic tvrdí, že právě on dal základ principu, podle kterého je vláda odpovědná za osud lidí, kteří jsou ve společnosti nějakým způsobem...


Chcete nás kontaktovat?